• Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

  Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

 • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Bezpieczna praca w podnośniku i silny wiatr. Jak zmierzyć podmuchy?

Bezpieczna praca w podnośniku i silny wiatr. Jak zmierzyć podmuchy?
Podmuchy wiatru są istotnym czynnikiem w kwestiach bezpieczeństwa pracy w podnośniku. Jak na bieżąco monitorować prędkość, będąc już na określonej wysokości?

Każdy pracownik musi przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, wobec których szkolony jest zanim uzyska odpowiednie uprawienia Urzędu Dozoru Technicznego, aby móc sterować podnośnikiem. Wśród zasad jest oczywiście prawidłowe korzystanie z uprzęży chroniącej przed wypadkiem. Czy z tego powodu można zatem ignorować warunki pogodowe, w postaci nieprzewidywalnych podmuchów wiatru?

Korzystać z podnośnika podczas silnego wiatru? 

Absolutnie nie. Silny wiatr nie dość, że przeszkadza w płynnym przeprowadzeniu czynności, to również sprawia, iż sama platforma robocza może stać się niestabilna. Warto zatem przed rozpoczęciem prac sprawdzić prognozę oraz aktualną aurę, zanim wejdzie się na platformę roboczą. Korzystną opcją jest również bieżące - czyli już na wysokości - monitorowanie siły wiatru i porównanie danych do informacji producenta, odnośnie maksymalnych akceptowalnych wskaźników pogodowych, podczas korzystania z obszaru roboczego. W tym celu pomoże anemometr, czyli wiatromierz.

Popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie nie tylko z klasycznych wiatromierzy, ale i nowszych urządzeń, mogących połączyć się poprzez aplikację z telefonem komórkowym. Uruchomiony program w smartfonie może wówczas bez przerwy podawać dokładne informacje o wietrze w miejscu pracy, włącznie z jego kierunkiem oraz opcjonalnie - z wilgotnością, temperaturą, czy też ciśnieniem powietrza. Tego typu aplikacje działają zarówno z systemem operacyjnym iOS, jak i Android. Cały mechanizm wspomaga użycie technologii bluetooth.

Pomiary wiatru przy użyciu smartfona, w związku z pracą w podnośniku: 

 1. Wybór wiatromierza do Twojego telefonu,
 2. Pobranie aplikacji do telefonu, związanej z danym wiatromierzem (np. w Google Play),
 3. Włączenie aplikacji, wraz z domyślnymi ustawieniami,
 4. Połączenie telefonu z wiatromierzem i wybór ustawień, zgodnie ze swoimi preferencjami,
 5. Wykonanie pomiaru wiatru.
Podnośnik w trudno dostępnym terenie? Co zrobić, ż...
Do czego służą podnośniki towarowe?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113