• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Do czego służą podnośniki towarowe?

Do czego służą podnośniki towarowe?

Podnośniki towarowe są jednym z wielu występujących rodzajów maszyn, pozwalających na transportowanie osób, czy przenoszenie materiałów. Są świetnym rozwiązaniem m.in. do magazynów i hal.

Jak sama nazwa wskazuje, podnośniki towarowe służą przede wszystkim do przenoszenia towarów. Dzięki swojej uniwersalności, odpowiednim systemie obsługi maszyny oraz swojej prostocie w samej budowie, to popularna opcja usystematyzowania pracy w różnych dziedzinach - od przemysłu, poprzez handel, po budownictwo i inne branże. Modele takich podnośników różnią się od siebie i są tworzone w zależności od rodzaju potrzeb - maksymalną wartością wysokości przenoszenia, a także udźwigu (nośności). Te dwa wskaźniki powinny być w głównej mierze brane pod uwagę, przy wyborze maszyny do określonych działań.

Funkcjonalne podnośniki towarowe 

Same podnośniki towarowe charakteryzują się niezbyt dużą wagą, co niewątpliwie jest zaletą, ponieważ można je dzięki temu wykorzystać w różnych sytuacjach, na różnej powierzchni. Urządzenia są wyposażone także w kilka przydatnych funkcjonalności, wspomagających przemieszczanie i użytkowanie. Sama konstrukcja nie zajmuje ogromu miejsca, co również jest plusem w węższych pomieszczeniach.

Mimo lekkiej konstrukcji, podnośniki towarowe są znane ze swojej wyjątkowej wytrzymałości, a także wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy osób. Nie zmieniają tego nawet cięższe elementy, jakie zostaną umieszczone na platformie. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach użytkowania oraz maksymalnej nośności (obciążenia) maszyny, wynikających z nałożonych pozwoleń.

Kiedy skorzystać z podnośników towarowych? 

Podnośniki towarowe mogą zostać wykorzystane w wielu sytuacjach, ale najczęściej pracownicy decydują się na nie w halach produkcyjnych oraz magazynowych. Ponadto ich przydatność jest doceniana np. na placach budowy, czy też w trakcie prac remontowych, gdzie konieczne jest przenoszenie okien i szyb. W firmach podnośniki towarowe stosuje się przy wszelkiego typu rozładunkach materiałów.

Bezpieczna praca w podnośniku i silny wiatr. Jak z...
Podnośniki na placu budowy

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113