• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Jak działają podnośniki nożycowe?

Podnośnik nożycowy
Podnośniki nożycowe to jedne z najmocniejszych podestów, jakie są dostępne. Solidnie zbudowane maszyny sprawdzają się w różnego rodzajach prac, m.in. w przemyśle. Jak działa taki podnośnik?

Rodzaje podnośników nożycowych 

Głównym odnośnikiem grupującym te urządzenia, są podnośniki nożycowe pojedyncze oraz podnośniki nożycowe podwójne. Różnica polega na liczbie nożyc. Pierwsze z nich posiadają podesty z jedną parą nożyc i dwoma siłownikami, z kolei drugi rodzaj funkcjonuje z układem nożyc podwójnym i podobnie wspomaganym przez siłowniki. Jak można wywnioskować, mocniejszą konstrukcją są podnośniki z podwójnym układem nożyc, ponieważ wykazują się większą sztywnością i stabilnością.

To właśnie ta bardziej rozbudowana platforma jest częściej używana jako podnośnik recepcyjny, bowiem dzięki temu można osiągać większe wysokości, niż w przypadku pojedynczej maszyny, co przykłada się także na różnice przy udźwignięciu ciężaru.

Działanie zwyżek nożycowych nie należy do bardzo skomplikowanego procesu. Podestowe siłowniki mają możliwość być napędzane poprzez silnik spalinowy, akumulatory, ale też i baterie. Wszystko tak naprawdę zależy od danej sytuacji i miejsca pracy podnośnika. Istnieją również elektryczne rodzaje silników, jednak te są przeznaczone do działania w pomieszczeniach, bo nie wypuszczają do powietrza oparów. Brak negatywnych skutków nie zmusza zatem innych pracujących do opuszczenia tego terenu. Urządzenia z silnikami spalinowymi mają natomiast możliwości wytworzenia większej energii, potrzebnej zwłaszcza w terenach bardziej skomplikowanych. Wszystko kończy się zatem tym, że każdy rodzaj silnika produkuje moc do procesu rozkładania nożyc w podnośniku.

Podnośnik nożycowy do każdego terenu

Podnośniki nożycowe są na tyle uniwersalne, że odnajdują się w przeróżnych warunkach. Są często widziane m.in. w halach magazynowych np. w Kwidzynie, gdzie mogą obsługiwać sporych gabarytów towary. Do tego przydają się chociażby w pracach budowlanych, czy też na liniach produkcyjnych. Mechanizm ten jest pożądany przede wszystkim do unoszenia ciężkich materiałów, nawet ponad tonowych. Również samo działanie w koszach wysięgnikowych jest bezpieczne.

Kto może obsługiwać podnośnik koszowy np. w Malbor...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113