• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Jak umyć elewację przy pomocy podnośnika?

Jak umyć elewację przy pomocy podnośnika?

Do mycia elewacji budynków potrzebne jest rozstawienie rusztowania, bądź wynajęcie podnośnika. Jak wyczyścić ściany efektywnie?

Do sprzątania elewacji obiektów budowlanych służą zwykle maszyny z dźwignicą do wysokości 45 metrów, co umożliwia wykonywanie zaplanowanych czynności nawet na piętnastym piętrze danego budynku. W zależności od potrzeb, podnośniki mogą być także o mniejszym zasięgu, z wysokością roboczą 22 metrów i mniej.

Różne parametry podnośników 

Warto mieć na uwadze fakt, że przy niższych zwyżkach zmianie ulegają również inne możliwości, powiązane z parametrami podnośnika, tj. ograniczeniu ulega poziom obszaru pracy, jaki można osiągnąć w jednej lokalizacji. Stąd też odwracając sytuację - im wyższy podnośnik, tym obszar do pracy jest większy, pozwalający z jednego miejsca sięgnąć np. fasady budynku, bez ingerencji w uruchamianie całego mechanizmu pojazdu. Może to mieć szczególne znaczenie przy ciasnych zabudowaniach, np. w centrach miast, gdzie potrzebne jest spore manewrowanie przy konkretnych elementach elewacji i części budowli. Przy mniejszych dźwignicach te możliwości nieco się kurczą. Uściślając - obszar roboczy to maksymalna wysokość i wysięg podnośnika koszowego.

Mycie elewacji a udźwig podnośnika 

W charakterystyce podnośników zazwyczaj spogląda się na maksymalny udźwig. W przypadku mycia elewacji nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia, ponieważ do czyszczenia powierzchni nie są potrzebne żadne ciężkie przedmioty, ani materiały budowlane, tylko ludzie z lekkimi środkami czystości i akcesoriami.

Jest jednak inny aspekt, dotyczący funkcjonowania podnośników. Te dzielą się również na elektryczne oraz spalinowe. W zależności od miejsca wykonywania prac, należy wybrać maszynę z odpowiednim rodzajem napędu, bowiem urządzenia spalinowe wykluczone są z użytkowania w zamkniętych pomieszczeniach, np. halach magazynowych itp. Urządzenia z elektrycznym napędem podnośnika można bez problemu używać w galeriach handlowych, magazynach, zakładach itp., natomiast "spalinówki" wyłącznie na terenie otwartym.

Bezpieczeństwo pracy na podestach ruchomych
Jak wygląda kurs na operatora podnośnika?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113