• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Jak wygląda kurs na operatora podnośnika?

Jak wygląda kurs na operatora podnośnika?

Operatorzy podnośników są potrzebni w wielu firmach. Ich zakres pracy jest różny w zależności np. od branży, jednak każdego z nich łączy wspólny mianownik - musi przejść specjalny kurs.

Operator podestów ruchomych może zarówno brać udział przy tworzeniu budynków, jak i transporcie materiałów, czy też usuwaniu usterek na wysokościach.

Kto może być operatorem podnośnika np. w Kwidzynie?

Do uzyskania uprawnień może przystąpić każda osoba po ukończeniu 18 lat. W zasadzie nie ma wymagań dotyczących wykształcenia, jednak obowiązkowe jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego stan zdrowia, które pozwala na możliwość podjęcia pracy na podestach ruchomych. Do obowiązków może bowiem należeć nie tylko sterowanie, konserwacja czy naprawa sprzętu, ale i przenoszenie cięższych materiałów np. budowlanych, stąd konieczność dobrej kondycji.

Zasadniczo praca operatora podnośnika trwa osiem godzin w ciągu dnia, jednak różne sytuacje, czy nawał zleceń mogą te zamierzenia nieco weryfikować w kierunku dłuższego czasu pracy. Oczywiście podesty ruchome działają głównie na otwartym terenie (pamiętamy jednak o zamkniętych pomieszczeniach, czyli halach magazynowych). Zdarza się także, że praca nie jest wyłącznie nad ziemią, ale i pod ziemią, w gronie innych specjalistów. Każdy operator - niezależnie od tego czy dane zadanie należy do prostych, czy trudnych - musi ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa. To priorytet, dlatego osoby są szkolone w zakresie bezpiecznej pracy, jak i odpowiedniego noszenia sprzętu ochronnego.

Jak wygląda kurs szkoleniowy? 

W części teoretycznej zagadnienia dotyczą m.in. norm bezpieczeństwa, odpowiedniego nazewnictwa konstrukcji i platform, wymagań względem operatora, rodzajów komunikacji, efektywnych technik pracy, sytuacji związanych z możliwym przeciążeniem sprzętu, tworzenia dokumentacji, konserwacji maszyn, czy dbania o swoje bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o część praktyczną, to zainteresowani mają do wyboru konkretne rodzaje podnośników. Programy szkoleniowe są też dopasowane do zakresu doświadczenia kursantów.

Egzamin na operatora podnośników z Kwidzyna

Prócz szerokiej wiedzy teoretycznej, jaką trzeba nabyć podczas szkolenia, konieczne jest sprawdzenie umiejętności w praktyce. Tradycyjnie egzamin składa się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej, oceniającej zdolność posługiwania się i operowania maszyną, z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Jak umyć elewację przy pomocy podnośnika?
Mycie elewacji przy użyciu podnośnika

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113