• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Konserwacja silosów przy pomocy podnośnika

Konserwacja silosów przy pomocy podnośnika

W sektorze przemysłowym regularnie należy dokonywać konserwacji, napraw, ekspertyz, czy też modyfikacji, z pomocą chociażby podnośników koszowych. Tak się dzieje m.in. podczas konserwacji silosów.

Prace przemysłowe - jaki wybrać podnośnik? 

Oczywiście wiele zależy od zakresu prac, jakie są do wykonania. W przypadku konieczności użycia ciężkich narzędzi na wysokości, kluczową kwestią okaże się udźwig. Podnośniki koszowe charakteryzują się różnymi parametrami, na poziomie kilkuset kilogramów udźwigu.

Przy wyborze urządzenia decydować może również teren, gdzie znajduje się silos. Czasami trzeba wziąć pod uwagę nawet bramę wjazdową, aby szerokość oraz wysokość zwyżki nie przekroczyły możliwości przejazdowych. Podobnie jest z rodzajem i jakością podłoża, względem ogólnej masy podnośnika koszowego podczas działań przy silosie.

Silos i podnośnik koszowy 

Kolejnym aspektem jest sama wielkość silosu, do którego podjedzie podnośnik koszowy, a w zasadzie niekoniecznie jej maksymalne wymiary, co najwyższy punkt prac przy silosie, bowiem na podstawie tego należy wybrać model urządzenia z wymaganym wysięgiem. I tutaj również w grę wchodzi odległość od silosu, ponieważ wysięg podnośnika oczywiście zmniejsza się, wraz ze zwiększającą się odległością od ściany budowli. Podnośniki koszowe charakteryzują się dotarciem do punktu kilkadziesiąt metrów w górę.

Pełną ofertę naszych maszyn znajdziecie na stronie internetowej, w dziale Energo Rent, gdzie znajduje się kompleksowa oferta z parametrami podnośników.

Konserwacja silosów z założeniem jest równoznaczne z wniesieniem na sporą wysokość dużo ciężkiego sprzętu, co wiąże się z wyborem najmocniejszych modeli podnośników, które nie tylko dotrą do punktu prac, ale i będą w stanie udźwignąć kilkaset kilogramów. Aby działania przebiegały sprawnie, rekomenduje się podnośniki, które mają szerokie pole robocze, a więc obszerny kosz, w którym pracownik może swobodnie wykonywać poszczególne ruchy związane z konserwacją silosu. Te z pozoru nieistotne sprawy znacznie skracają pracę, przyczyniając się jednocześnie do mniejszego zmęczenia pracownika.

Montaż liter przestrzennych z podnośnika
Montaż interaktywnego billboardu z użyciem podnośn...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113