• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Kto może obsługiwać podnośnik koszowy np. w Malborku?

Operator podnośnika

Podnośnik koszowy jest pojazdem, który może być używany przez przedstawicieli wielu branż przy swoich pracach. Kto może go obsługiwać?

Podnośnik koszowy Malbork - jakie są wymagania, aby zostać operatorem?

Tego typu urządzenia znacznie usprawniają wszelkie bardziej skomplikowane działania, zwłaszcza na wysokościach. Aby siąść za sterami podnośnika, trzeba mieć jednak specjalne uprawnienia. Zwykły pracownik z prawem jazdy B lub C nie może być operatorem, bez względu na to, czy jest to średniej wielkości miasto (Malbork, Sztum, Kwidzyn itd.), czy metropolia.

Przyszły operator podnośnika koszowego musi przejść szkolenia z zakresu obsługi podnośnika (te są montowane na samochodach osobowych i ciężarowych), albo podestów ruchomych IP, po których trzeba zdać egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny. Podobnie jak w przypadku zwykłych pojazdów osobowych czy ciężarowych - sprawdzenie zdobytych umiejętności odbywa się na placu manewrowym. Po zdanych testach zainteresowany otrzymuje uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT).

Jaki powinien być operator podnośnika koszowego? 

Tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych aut czy maszyn, tak również i tutaj same uprawnienia generalnie nie są wystarczające, ponieważ operator powinien cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat sterowania, aby zgodnie z zaleceniami realizować swoje obowiązki, jakie zostaną mu powierzone. Wymusza to chociażby ciągły progres pod kątem technologicznym, gdzie maszyny podlegają unowocześnianiu. Ponadto trzeba pamiętać również o zasadach BHP i swoim zdrowiu, ponieważ nawet jeśli dany pracownik ma stosowne uprawnienia, ale jednocześnie cierpi np. na lęk wysokości, to absolutnie nie powinien wykonywać czynności związanych z obsługą podnośnika, ponieważ podczas konieczna jest praca na określonych wysokościach.

Sterowanie podnośnikiem to spora odpowiedzialność 

Praca operatora wymaga skupienia i odpowiedzialności. Podczas działania podnośnika trzeba mieć oczy dookoła głowy i dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale i osób w bezpośrednim otoczeniu, dlatego też nie wszyscy mogą się tym zajmować - trzeba uzyskać uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT).

Rodzaje podnośników koszowych
Jak działają podnośniki nożycowe?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113