• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Kto może zdecydować się na wynajem podnośników?

Kto może wynająć podnośnik?

Podnośniki koszowe są często urządzeniami nie do zastąpienia, bo przydają się w wielu trudno dostępnych miejscach, głównie podczas prac budowlanych w różnym zakresie. Jednak nie tylko w tej branży firmy chętnie decydują się na wynajem.

Podnośniki często wypożyczają również firmy, które zajmują się pielęgnacją terenów zielonych, np. w parkach.

Dlaczego warto wynająć podnośnik? 

Podnośniki koszowe nie mają jeszcze szerokiej historii. W przeszłości najpopularniejsze w pracach na wysokości były pospolite drabiny, które jednak były na tyle niestabilne i niebezpieczne, że ryzyko upadku było bardzo duże. Podnośniki są w tym zakresie na znacznie wyższym poziomie, m.in. dzięki swojej budowie. Pracownik zawsze znajduje się w koszu, co ogranicza prawdopodobieństwo wypadnięcia, w razie utraty równowagi podczas prac na wysokości.

Czy wynajem podnośnika się opłaca? 

W większości przypadków podnośniki są w użyciu przez wyspecjalizowane firmy, stąd zawsze pojawia się pytanie, czy faktycznie wynajęcie podnośnika koszowego jest opłacalne, czy też korzystniejsza okaże się inwestycja w swój sprzęt. Przede wszystkim trzeba określić, w jakim zakresie maszyna będzie wykorzystywana. Jeśli prace na wysokościach nie są główną usługą danej firmy, to wtedy nie ma żadnych wątpliwości, że wynajem jest najrozsądniejszą opcją. Wyklucza się zatem koszty zakupu, a także wydatki w postaci np. przeglądów technicznych. Wynajęty sprzęt jest zawsze sprawdzony przez zleceniobiorcę, więc jest to gwarancja bezpieczeństwa, a też nie powinno być kłopotów z wynajęciem większej ilości maszyn, co również zwiększa pole do negocjacji cen, zwłaszcza przy dłuższym czasie wypożyczenia.

Czy każdy może wynająć podnośnik koszowy? 

Większość wynajmów podnośników dotyczy firm z każdej branży - również w Kwidzynie, choć współpraca może być obwarowana pewnymi warunkami. Podpisuje się umowę w celu zabezpieczenia przed nieuczciwymi praktykami kontrahentów, dlatego też sprzęt głównie wynajmują mniejsi przedsiębiorcy, których zwyczajnie nie stać na wielkie wydatki, bo np. dopiero zaczynają funkcjonowanie na rynku.

Zdarzają się przypadki, że na wynajem podnośników decydują się nie tylko firmy budowlane, czy remontowe, ale i osoby prywatne, które również muszą zobowiązać się do powstania bezpiecznych warunków do pracy oraz posiadać operatora z uprawnieniami. Ten drugi punkt oczywiście nie jest koniecznością, bowiem firma wypożyczająca może również oddelegować swojego pracownika do pomocy.

Podnośnik spalinowy - kiedy wybrać i jaki rodzaj?
Jakie są zabezpieczenia przed wypadnięciem z podno...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113