• Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

  Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

 • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Montaż reklam z użyciem podnośnika przy drodze publicznej

Montaż reklam z użyciem podnośnika przy drodze publicznej

Każde zamontowanie reklamy przy drodze publicznej (tzw. pas dróg publicznych), jak i przylegających ternach, jest normowany odpowiednimi przepisami. Co trzeba zatem zrobić, aby móc umieścić np. billboard i czy wykorzystać do tego celu np. podnośnik?

Legalny montaż reklamy z podnośnika 

Aby legalnie zamieścić reklamę w pasie dróg publicznych, najpierw trzeba uzyskać specjalną zgodę urzędową. Warto więc zanim ustalić plan działania, model podnośnika i sposób montażu, zgłosić swój wniosek do Zarządu Dróg Miejskich (lub podobnych instytucji lokalnych).

Przy ulicy banner można umiejscowić tylko na terenach zabudowanych. Poza zabudowaniami możliwe jest to w lokalizacjach obsługi podróżnych oraz parkingach.

Co należy mieć na względzie, aby zamontować, np. przy pomocy podnośnika, reklamy w pasie dróg publicznych?

 • zabronione jest umieszczanie reklam w pasie dróg o charakterze międzynarodowym, przy skrzyżowaniach, zjazdach oraz na wiaduktach kolejowych,
 • zabronione jest umieszczanie reklam, jeśli te mogłyby uszkodzić w jakikolwiek sposób podłoże, a także jeśli miałyby obniżać bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
 • reklama nie może być w formie ruchomej i z efektami wizualnymi, jeśli ma być emitowana np. na telebimie. Ponadto wskazuje się, aby nie była krótsza niż 10 sekund,
 • w żadnym wypadku nie należy na reklamach umieszczać znaków, które mogą łudząco przypominać znaki drogowe, lub inne komunikaty czy urządzenia służące bezpieczeństwu drogowemu.

Gdzie złożyć wniosek o zgodę na montaż reklamy?

Istnieje kilka rodzajów instytucji, do których można zgłosić się z wnioskiem o montaż reklamy i użycie sprzętu, np. podnośnika koszowego. Wybór zależy od lokalizacji i kategorii drogi publicznej. W Polsce chodzi zatem o następujące drogi i instytucje:

 • gminne - urząd miasta, albo urząd gminy (Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Dróg Gminnych),
 • powiatowe - zarząd powiatu, lub zarząd dróg powiatowych,
 • wojewódzkie - zarząd dróg wojewódzkich,
 • krajowe - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Należy pamiętać, że decyzje urzędowe nie są wydawane od razu i w niektórych przypadkach czas oczekiwania może się przedłużyć do nawet ponad dwóch miesięcy.

Wynajem podnośnika i umieszczenie reklamy na zabyt...
Szeroki kosz podnośnika sprzyja przy montażu rekla...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113