• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Mycie elewacji przy użyciu podnośnika

Mycie okien z podnośnika

Mycie elewacji budynków - nie tylko tych wysokich - sprowadza się do użycia zwyżki - podnośnika koszowego, aby efektywnie i szybko przeprowadzić ten proces.

Trudności w rozstawieniu konstrukcji rusztowań oraz bezproblemowego czyszczenia mogą pojawić się zwłaszcza w miastach, stąd też firmy używają podnośnika koszowego, który jest najlepszym rozwiązaniem. To nie tylko możliwość sprawnej operacji, ale i bezpiecznej, ponieważ pracownicy bez kłopotu dotrą nawet na wysokie piętra budynków.

Podnośnik koszowy Malbork - mycie elewacji  

Mycie elewacji przy pomocy podnośnika daje pełną swobodę manewrów i zmian pozycji, które zapewniają szybkie dotarcie i czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Warto pamiętać, że jeśli mamy zamiar dokonać mycia elewacji, podczas którego konieczne będzie zajęcie chodnika lub części jezdni, należy najpierw złożyć wniosek i uzyskać zgodę od odpowiedniego organu zarządzającego, na zajęcie pasa ruchu w określonym terminie. Jeśli czyszczenie elewacji przy pomocy podnośnika dotyczy budynków znajdujących się w centrum, Wydział Komunikacji bądź Zarząd Dróg Miejskich może wskazać, że prace należy wykonać poza godzinami, w których panuje największy ruch, a więc może to być zarówno w nocy, jak i w dni wolne. W zależności od lokalizacji, ewentualne uzyskanie pozwolenia na zajęcie pasa ruchu będzie wiązało się ze złożeniem wniosku i opłaty.

Dodatkowe prace przy wynajmie podnośnika w Malborku

Przy okazji czyszczenia elewacji za pomocą podnośnika koszowego, można również zaplanować inne, dodatkowe prace na wysokości przy danym budynku - montaż materiałów reklamowych (np. bannerów), usuwanie usterek instalacji, czy innych zadań konserwacyjnych. Przypominamy, że operatorem podnośnika może być wyłącznie pracownik, który posiada aktualne uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego, a także aktualne zaświadczenie lekarskie.

Firmy oraz urzędy, które chcą zająć się swoimi budynkami i zwiększyć estetykę elewacji, korzystają zwykle z wynajmu podnośnika u specjalistów, którzy dostosują się do wymagań oraz możliwości zleceniodawcy.

Jak wygląda kurs na operatora podnośnika?
Podesty ruchome - jakie jest ich zastosowanie?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113