• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Parametry techniczne podnośników i innych zwyżek

Parametry techniczne podnośników i innych zwyżek

Podnośniki oraz innego typu dźwignice, czy zwyżki, charakteryzują się różnymi parametrami technicznymi. Trzeba to wziąć pod uwagę, bowiem są to istotne informacje, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

Na jakiej wysokości pracuje podnośnik? 

Jest to jeden z pierwszych czynników, które decyduje o konkretnym wyborze modelu do danego zadania. Trzeba zatem sprawdzić, jakie są potrzeby i na jakich wysokościach jest możliwa praca udźwigu. Obszar roboczy jest podzielony na dwie części - maksymalny wysięg roboczy oraz maksymalna wysokość robocza. W pierwszej składowej chodzi o odległość boczną, na jaką można umieścić kosz, względem osi maszyny. Z kolei druga to wysokość uniesionego kosza od podłoża. Większość maszyn umożliwia działanie na wysokości kilkudziesięciu metrów w górę, co pozwala wykonywać zadania nawet w trudno dostępnych lokalizacjach, gdzie nie ma bezpośredniego dotarcia.

Podnośnik - udźwig i wymiary kosza 

Oczywiście powyższe nie jest jedynym sektorem, o którym trzeba pamiętać. Do tego należy dodać również wymiary kosza oraz udźwig. Udźwigiem określa się maksymalną dopuszczalną masę w koszu. W skład masy wchodzą np. narzędzia, towar, elementy budowlane i oczywiście ludzie. Zazwyczaj urządzenia potrafią unieść w okolicach 400 kilogramów, umożliwiając swobodne działanie. Często ważnym aspektem są też wymiary kosza - przestrzeń ładunkowa i robocza musi być w końcu odpowiednio rozplanowana.

Nie każda maszyna będzie pasowała też do naszego podłoża. Przy cięższych zwyżkach może pojawić się problem, jeśli nawierzchnia będzie miękka, czy też po prostu w gorszym stanie technicznym. Do nacisku podłoża należy też brać pod uwagę podparcie podnośnika. Pomocny może okazać się typ podnośników. Zwyżki bowiem dzielą się na samojezdne, a także na podwoziu samochodowym, które charakteryzują się szerszymi możliwościami w aspektach zasięgu. Na końcu listy znajdują się inne ważne składowe, związane z napędem maszyny. Tutaj odnajdziemy podział na dwie kategorie - elektryczne, a także spalinowe. Tzw. "spalinówki" używa się przede wszystkim na otwartej przestrzeni.

Podnośniki w energetyce
Podnośniki i ich wiek - czy to ma znaczenie?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113