• Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

  Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

 • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podesty ruchome - jakie jest ich zastosowanie?

Jakie są rodzaje podnośników ruchomych?

Transportem bliskim, a więc przemieszczaniem osób i cięższych materiałów w poziomie czy pionie, zajmują się dźwignice, inaczej zwane podestami ruchomymi.

Tego typu maszyna złożona jest z kosza albo gondoli, która podnosi się na dźwigniku.

Kwidzyn - podesty ruchome  - rodzaje 

Konstrukcje dźwignic zostały opracowane po to, aby przenoszenie pracowników i materiałów odbywało się szybko i sprawnie, dzięki czemu można odpowiednio określić wszelkie koszta związane z danymi pracami.

Same dźwignice dzieli się na kilka kategorii. Główną grupą są podesty ruchome wiszące, podesty ruchome masztowe oraz podesty ruchome przejezdne.

Podział podestów ruchomych z uwagi na konstrukcję 

Podesty ruchome przejezdne - urządzenia składające się z podwozia, platformy roboczej oraz konstrukcji nośnej. Podesty są wówczas umieszczane na podwoziach z możliwością holowania na przyczepie, podestach ze swoim napędem, a także podestach na podwoziu samochodowym.

Podesty ruchome wiszące - urządzenia te posiadają kosz albo gondolę (platformę roboczą), umieszczoną za pomocą lin nośnych, połączonych ze wciągarkami. Te z kolei zamocowane są na konstrukcji nośnej kosza, lub na samej platformie roboczej.

Podesty ruchome masztowe - jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja takiego urządzenia składa się z masztu lub masztów, podwozia wózkowego (do holowania), napędu i platformy roboczej, która porusza się po wcześniej wymienionych masztach.

Podesty ruchome - rodzaje wysięgników i napędów 

Podesty ruchome klasyfikuje się także z uwagi na rodzaj konstrukcji nośnej, podpierającej platformę roboczą:

 • teleskopowe
 • nożycowe
 • przegubowe
 • przegubowo-teleskopowe
Do tego należy wspomnieć o istnieniu podziału podestów w jeszcze innej skali - napędów. Pod tym względem maszyny są zasilane ręcznie, spalinowo i elektrycznie.

Kwidzyn - podesty ruchome - podsumowanie 

Zastosowanie tego typu urządzeń znajdzie się w wielu dziedzinach życia - od usług budowlanych, po przemysłowe i usługowe. Przede wszystkim przydają się przy pracach na wysokościach, np. pielęgnacji drzew, myciu elewacji, pracach związanych z instalacjami elektrycznymi, czy typowo budowlanymi, zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w halach magazynowych. Podnośniki stosuje się też chociażby przy montażu i demontażu reklam wielkoformatowych.

Mycie elewacji przy użyciu podnośnika
Podnośniki zamiast drabin

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113