• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podnośnik spalinowy - kiedy wybrać i jaki rodzaj?

Podnośnik spalinowy - kiedy wybrać i jaki rodzaj?
W pracy na wysokościach często do pomocy używa się podnośnika. Jedną z grup są podnośniki spalinowe, które dzielą się jeszcze na kilka rodzajów.

Przed każdym działaniem warto zastanowić się, jaki podest będzie najbardziej optymalny do danej czynności. Szczegółowe określenie potrzeb pomoże zawęzić pole wyboru, uwzględniając również teren, na którym przyjdzie funkcjonować danej maszynie. To jedna z kluczowych kwestii.

Jaki podnośnik spalinowy wybrać? 

Jednym z rodzajów są podnośniki spalinowe nożycowe, których przeznaczeniem jest działanie wyłącznie na otwartym terenie, gdzie powietrze swobodnie się przemieszcza. Wszystko z powodu wydzielanych spalin i emitowanego hałasu. Zwyżki te charakteryzują się sporym udźwigiem oraz dość dużą platformą roboczą. Stabilność maszyny zapewniają specjalnie podpory boczne, które należy wysunąć i odpowiednio przymocować jeszcze przed rozpoczęciem niezbędnych prac na wysokości, np. podczas budowania hal produkcyjnych, hal logistycznych, budynków będących w przyszłości kompleksem centrum handlowego, czy też innych zabudowań.

Podnośnik spalinowy teleskopowo-przegubowy jest natomiast przeznaczony przede wszystkim do zadań w terenie niekoniecznie stabilnym. Ten rodzaj urządzenia odnajdzie się w warunkach z nawierzchnią nierówną i wyboistą. Jego wysięgi boczne umożliwiają szybsze realizowanie określonych czynności, z uwagi na ustawienie platformy w najdogodniejszej konfiguracji. Teleskopowo-przegubowa odmiana podnośnika spalinowego jest doceniania zwłaszcza w sytuacji robót powyżej 20 metrów wysokości.

Podnośnik spalinowy - zakup czy wynajem? 

Tak jak w przypadku innych maszyn podnośnikowych, tak i w tej grupie lepiej jest skorzystać z wynajęcia sprzętu, aniżeli jego kupna. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest bowiem czasowe wypożyczenie, w przypadku jeśli firma nie potrzebuje podnośnika codziennie, a jedynie do pojedynczych zleceń. Wybierając wynajem podnośników, nie trzeba pamiętać o ubezpieczeniach, konserwacji, czy serwisowania maszyny, bowiem ta kwestia stoi po stronie właściciela.

Wynajem wózka widłowego bez operatora
Kto może zdecydować się na wynajem podnośników?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113