Przez Tomasz Warsiński dnia poniedziałek, 06 kwiecień 2020
Kategoria: Podnośniki

Podnośnik w hali - kiedy jest to możliwe?

Podnośniki koszowe nie tylko pracują na otwartej przestrzeni. Może się zdarzyć również potrzeba użycia sprzętu w wysokiej hali.

Aby skorzystać z takiej możliwości, trzeba jednak spełnić kilka warunków, aby cały proces mógł dojść do skutku.

 Podnośnik koszowy w hali

Pierwszym - głównym aspektem, jaki trzeba wziąć pod uwagę, są wysokości, na których trzeba będzie pracować. To właśnie od wysokości uzależniony jest wybór odpowiedniego podnośnika, z parametrami spełniającymi wymagania zleconego zadania.

Innymi składowymi, które są ważne przy wyborze maszyny, to chociażby szerokość pojazdu. Ten musi bez problemu zmieścić się na wjeździe do hali. Oczywistym jest, że jeśli brama będzie zbyt wąska, to podnośnik w żaden sposób się nie przeciśnie.

Podobnie jest z kwestią wysokości przejazdowej. Zwyżka również ma swoje określone bariery, do których trzeba się dostosować.

Całą pracę wymaga się też przeanalizować pod kątem ciężaru. Tak jak maksymalny udźwig danej maszyny jest znany, tak warto skonfrontować to z zastanym podłożem. Może się bowiem okazać, że posadzka nie wytrzyma większego ucisku i podłoże zostanie uszkodzone.

Wykorzystanie podnośnika - zadbaj o wentylację 

Jeżeli dany podnośnik został zamontowany na samochodzie, to w przypadku urządzeń spalinowych mówimy o ciągłym użyciu silnika, a więc i wydzielaniu spalin. Zamknięte pomieszczenie - w tym przypadku hala - bardzo szybko kumuluje niepotrzebne zanieczyszczenia, stąd koniecznie jest otwarcie bram, czy okiennic, aby spaliny na bieżąco zostały usuwane z hali. W przeciwnym wypadku zagraża to zdrowiu osób, które znajdują się w środku.

Podnośnik w hali - podsumowanie 

Jeśli w hali magazynowej konieczne jest wykonanie prac na wysokościach, w sprawnym przebiegu tego rodzaju zadania z pewnością pomoże podnośnik. Aby jednak zdecydować się na konkretny model przy wynajmie, trzeba przeanalizować kwestie dokładnej wysokości prac oraz swobodnego przejazdu, udźwigu i ucisku na podłoże. Dopracowany w najmniejszych szczegółach model pracy nie tylko ją ułatwia, ale i gwarantuje bezpieczeństwo pracowników i osób znajdujących się w pobliżu.