• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podnośnik w trudno dostępnym terenie? Co zrobić, żeby nie zniszczyć nawierzchni?

Podnośnik w trudno dostępnym terenie? Co zrobić, żeby nie zniszczyć nawierzchni?

Podnośniki oraz podobne im maszyny są w stanie wjechać i pracować nawet w trudniejszych warunkach, w ciężko dostępnych miejscach. Często jednak pojawia się innego typu ryzyko - uszkodzenie nawierzchni, na której ma się znaleźć podnośnik. Co zrobić, jeśli dana powierzchnia nie jest już w dobrym stanie technicznym, albo po prostu jest na tyle delikatna, że może nie wytrzymać ciężaru takiego pojazdu? Czym się wspomóc, aby podnośnik się nie zapadł na miękkiej podłodze?

Ingerencja podnośnika na stan powierzchni 

Ewentualne problemy można w prosty sposób zneutralizować, dzięki płytom najazdowym oraz płytom podporowym.

Nierzadko nieutwardzone powierzchnie mogą powodować trudność z wjazdem pod określoną lokalizację pracy. Płyty najazdowe ułatwiają to zadanie np. na placach budowy oraz w chronionych strefach ogrodowych, na polach gry do golfa, cmentarzach, czy też imprezach masowych w plenerze.

Płyty najazdowe ułatwiają dotarcie do miejsca, chronią teren oraz zapewniają bezpieczeństwo samemu pracownikowi podnośnika. Trzeba zawsze pamiętać, że zarówno on, jak i pracodawca muszą mieć na uwadze wszystkie względy ochrony, dlatego wybór płyt jest rozsądny.

Podnośniki i płyty podporowe 

Inną opcją są także płyty podporowe, które ochronią przed uszkodzeniami, pęknięciami i zapadnięciem się nawierzchni już na samym miejscu pracy. Miękkie podłoże może również spowodować ślizganie się maszyny, co także stwarza ogromne komplikacje. Płyty podporowe dla podnośników oraz innych maszyn są zatem świetnym rozwiązaniem, ponieważ wytwarza się stabilniejszą powierzchnię, dzięki czemu nacisk urządzenia znacznie lepiej się rozkłada.

Zarówno płyty podporowe, jak i płyty najazdowe charakteryzują się sporą elastycznością oraz wytrzymałością (mimo niewielkiej wagi podpór), do nawet 50 ton, czyli znacznie powyżej wskaźników większości maszyn. Nie ma kłopotów z ich układaniem, procesem czyszczenia, transportowaniem i magazynowaniem, a ponadto nie powinny wchłaniać wilgoci, co jest równoznaczne z unikaniem gnicia, czy rdzewienia.

Czy wychodzenie z kosza podestu ruchomego na wysok...
Bezpieczna praca w podnośniku i silny wiatr. Jak z...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113