• Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Blog - podnośniki, wózki widłowe

  Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

  Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

 • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podnośniki koszowe - wybór wysokości zwyżki

Podnośnik koszowy na wysokości Podnośnik koszowy na wysokości

Przy wyborze odpowiednich podnośników koszowych, jednym z kluczowych elementów jest wysokość zwyżki. Od czego zatem uzależniona jest decyzja i jakie inne aspekty mogą być bardzo ważne?

Podnośniki koszowe - obszar roboczy 

Obszar roboczy podnośnika to dwie, ważne składowe. Chodzi o maksymalną wysokość roboczą, na której możliwe jest wykonywanie prac, a także maksymalny wysięg boczny podnośnika. Oba te parametry za każdym razem trzeba brać pod uwagę, jeszcze przy planowaniu określonych zadań. Pierwszy z nich oznacza wysokość, na którą może zostać podniesiony podest z koszem, z kolei wysięg boczny określa maksymalną odległość, którą można osiągnąć względem osi całego maszyny. Jakie konkretne wskazania uda się osiągnąć? Podnośniki koszowe są w stanie osiągać wysokości od kilkunastu metrów, do nawet ponad pięćdziesięciu - w zależności od rodzaju. Wysięgi boczne to z kolei osiągi rzędu ponad dwudziestu metrów.

Podnośniki koszowe nadają się do różnych prac, w tym m.in.:

 • do wycinki drzew,
 • do czyszczenia rynien,
 • do malowania elewacji,
 • do montowania i demontowania reklam (np. billboardów),
 • instalowania ozdób,
 • usuwania zimą lodu, czy też nadmiaru śniegu.

Podnośniki koszowe - jak wybrać udźwig i odpowiedni kosz? 

Poza dwoma wcześniej wspomnianymi wartościami, priorytetowe są także jeszcze dwa - udźwig oraz wymiary kosza. Udźwig to bowiem górna granicą, której można przekroczyć jeśli chodzi o całkowitą masę w koszu. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę wszystko - wagę operatora, narzędzi, towarów, czy innych materiałów, jakie znajdują się w obrębie kosza. Z reguły można osiągnąć ponad 200 kilogramów całkowitej masy.

Innymi - być może w niektórych przypadkach nieco mniej ważnymi wiadomościami - jest porównanie długości, szerokości oraz wysokości danej maszyny do obszaru, w jakim przyjdzie jej działać. Kluczowa może okazać się też masa własna podnośnika, jeśli podłoże prac będzie należało do mniej wytrzymałych, np. podziemne parkingi, pomosty, nabrzeża i inne. Waga maszyny będzie decydująca, co do wyboru odpowiedniego rodzaju i możliwości podparcia ciężkiego sprzętu.

Podesty ruchome - jakie są najczęstsze wypadki?
Podnośniki koszowe przy budowie domu

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113