• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podnośniki na placu budowy

Podnośniki na placu budowy

Czy firmy na swoim placu budowy również korzystają z wynajmu podnośników od firm zewnętrznych? Oczywiście, że tak. Urządzenia te należą być może do najbezpieczniejszych rozwiązań w pracy na wysokościach.

Ruchome podesty są na tyle stabilnymi urządzeniami dźwigowymi, że pracownicy mają zapewnione bezpieczeństwo i jednocześnie precyzję w swoich ruchach, niezależnie od wysokości. Podnośniki pomagają przetransportować na określony obszar roboczy nie tylko ludzi, ale też inne urządzenia i przede wszystkim towar. Modeli podnośników jest wiele, w różnych konfiguracjach, zależnych m.in. od udźwigu, zasięgu, wielkości platformy roboczej, czy też rodzaju napędu.

Podnośnik elektryczny czy spalinowy? 

W zasadzie kwestię tego typu rozstrzyga się na zasadzie informacji, czego dotyczy dane zadanie i na jakiej powierzchni. Zdecydowanie lepszym wyborem do zamkniętych hal i budynków - gdzie przepływ powietrza jest niewielki, bądź utrudniony - są podnośniki z silnikami elektrycznymi. Te bowiem nie emitują spalin, które będą unosiły się w powietrzu, jeśli intensywna wymiana powietrza nie będzie możliwa. Oczywiście taki stan rzeczy jest szkodliwy dla zdrowia wszystkich osób wokół. Podnośniki elektryczne to też znacznie mniejszy hałas, co poprawia kulturę samej pracy.

W kontekście powierzchni, na którą wjedzie podnośnik, trzeba również wziąć pod uwagę ewentualność zabrudzenia jej oponami, stąd też istnieje czasami możliwość użycia maszyny z białymi kołami, aby zminimalizować ewentualne skutki pracy, trudne do wyczyszczenia.

Jeśli chodzi o pracę na wolnym powietrzu, to tutaj bardzo dobrze spisują się podnośniki spalinowe, które charakteryzują się znacznie dłuższym czasem pracy, ponieważ - w odróżnieniu od elektrycznych odpowiedników - nie muszą być ładowane, a dodatkowo opony z dużym bieżnikiem pozwalają dotrzeć nawet do ciężko dostępnych miejsc.

Podnośniki na budowie - wynajem? 

Firmy ze wszystkich branż, w których korzysta się od czasu do czasu z podnośników, w zdecydowanej większości decydują się na wynajem. Głównym powodem jest właśnie czas i prosta kalkulacja - jeśli maszyna nie byłaby regularnie używana, to zdecydowanie tańszą opcją jest wypożyczenie jej z zewnętrznej firmy, z określeniem czasu usługi. Nie trzeba się wówczas także interesować bieżącymi naprawami, czy pozwoleniami na użytkowanie, ponieważ ta kwestia leży po stronie właściciela.

Do czego służą podnośniki towarowe?
Samojezdny podnośnik koszowy - do czego może zosta...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113