• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Podnośniki zamiast drabin

Podnośniki są bardziej funkcjonalne niż drabiny i rusztowania

Niegdyś do wycinki drzew, mycia okien wielopiętrowych budynków, czy wymiany oświetlenia na ulicach, służyły pospolite drabiny. Kwestie bezpieczeństwa zdecydowały, że postawiono na podnośniki.

Ściśle określone zasady poprawiły nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale i sam komfort pracy. Wszak jest to praca na wysokości i nawet jeśli osoba potrafiła zachować odpowiednią koordynację, to na drabinie zawsze istniało ryzyko wypadku.

Przez lata zasady BHP zostały na tyle doprecyzowane, że niestabilne konstrukcje wyparły m.in. podesty ruchome.

Podnośniki i bezpieczeństwo - Grudziądz

Zmiany w zasadach pracy uzależnione były koniecznością poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia liczby nieszczęśliwych wypadków. Podesty są nie tylko mocnymi i stabilnymi konstrukcjami, ale i odpowiednio przystosowane do niektórych warunków pogodowych i terenowych, bez konieczności twardego podłoża. Jak wiemy, drabiny nie są na tyle odporne na wszelkie wahania, co przy kiepskim gruncie oraz zwykłym oparciu znacząco obniża kwestie ochrony.

Podnośniki jako podesty ruchome zapewniają to wszystko, nawet jeśli nie ma możliwości podpory. Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększone jest kolejnymi przepisami, bowiem operatorem podnośnika koszowego może być osoba wyłącznie z uprawnieniami, po specjalnym kursie. Zasady uzupełniają również takie elementy jak obowiązkowy kask, kamizelki odblaskowe i możliwość przypięcia się szelkami do kosza maszyny. Jeśli wszelkie regulaminy są przestrzegane, to niebezpieczeństwo przykrych konsekwencji jest ograniczone do minimum, co w przypadku drabiny rzecz jasna możliwe nie jest.

Wszechstronność podnośnika - Grudziądz

Wydawać by się mogło również, że pod względem wszechstronności użycia i dotarcia do różnych miejsc, to drabina będzie miała przewagę nad podnośnikiem. Nic bardziej mylnego. Podest ruchomy wręcz bije na głowę swojego mniejszego konkurenta, ponieważ bez problemów można dzięki niemu dotrzeć w słabo dostępne miejsce, w dodatku transportując jednocześnie na wybrane wysokości pracowników, materiały budowlane oraz narzędzia. Fakt ten sprawia, że proces działań jest znacznie krótszy i efektywniejszy.

Podesty ruchome - jakie jest ich zastosowanie?
Wynajem podnośnika koszowego

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113