• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośnik koszowy

Jednym z rodzajów urządzeń dźwigowych są podesty ruchome, przeznaczone do unoszenia i przenoszenia na różne wysokości towarów oraz osób.

Materiały montażowe czy budowlane można dzięki temu znacznie prościej przemieścić i użyć np. przy remontach budynków, a także pracowników - w wersjach z transportowymi koszami, albo specjalnymi platformami.

Generalnie takowe podesty są rodzajem transportu bliskiego, podzielone na przejezdne oraz stacjonarne. Każda maszyna musi funkcjonować pod specjalnym nadzorem technicznym, na podstawie rozporządzeń prawnych.

Klasyfikacja (rodzaje) podestów ruchomych

Podesty ruchome są podstawową formą transportu osób, ich narzędzi oraz materiałów, potrzebnych do wykonywania określonych czynności na swoich stanowiskach, głównie na wysokościach. Pełnią formę zastępczą i popularną alternatywę dla konstrukcji rusztowań. Pieczę nad tymi urządzeniami sprawuje Urząd Dozoru Technicznego, który dzieli je na dwie grupy - IP oraz IIP. Pierwszy rodzaj określa podesty ruchome jako podesty ruchome przejezdne, z kolei druga grupa to podesty stacjonarne, masztowe i wiszące. W każdym przypadku obsługa maszyny możliwa jest wyłącznie po zdobyciu specjalnych kwalifikacji UDT (Urzędu Dozoru Technicznego). Zasady obejmuje też regularne przechodzenie badań technicznych - np. kontrola konserwacyjna powinna być organizowana co miesiąc.

Podesty ruchome przejezdne = podnośniki koszowe 

Najpopularniejszą maszyną przy pracach budowlanych itp. w Tczewie, Kwidzynie i innych lokalizacjach, jest podnośnik koszowy. Ten rodzaj należy do grupy podestów ruchomych przyjezdnych, a sama nazwa podnośnik koszowy jest po prostu potocznym określeniem. Jak już można się domyślać, na takim podnośniku umieszczony jest kosz, czyli platforma z mechanizmem sterującym, podwoziem oraz wysięgnikiem. Konstrukcje są różne, podzielone na przewoźne, wolnobieżne, samojezdne, z konstrukcją przegubową, nożycową, teleskopową, czy też przegubowo-teleskopową. Podnośniki wolnobieżne są w posiadaniu napędów spalinowych, bądź elektrycznych, z kolei podesty samojezdne mogą nawet poruszać się w ruchu drogowym, podobnie jak podesty przewoźne.

Podnośnik nożycowy - charakterystyka urządzenia
Kto może obsługiwać podnośnik koszowy np. w Malbor...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113