• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Samojezdny podnośnik koszowy - do czego może zostać użyty?

Samojezdny podnośnik koszowy - do czego może zostać użyty?

Każdy przynajmniej raz napotkał na ulicy np. na ciężarówkę z zamontowanym podnośnikiem, czy to przejeżdżającą, czy to w trakcie działania. Do czego może posłużyć samojezdny podnośnik koszowy?

Tego typu maszyny są kojarzone głównie z pracami elektryków podczas awarii, np. przy liniach wysokiego napięcia. Bez podnośników niemożliwie jest również chociażby usuwanie szkód po gwałtownych zjawiskach atmosferycznych - ulewach, wichurach, śnieżycach, czy trąbach powietrznych, które potrafią zniszczyć całą infrastrukturę, nie tylko elektryczną. Wówczas bez takiego sprzętu praca na wysokości raczej możliwa nie jest.

Podnośniki koszowe samojezdne 

Z podnośników korzystają jednak nie tylko specjaliści od linii elektrycznych, w dodatku nie wyłącznie w formie montowanych na samochodach urządzeniach. Są również wcześniej wspomniane podnośniki koszowe samojezdne, które da się wykorzystać w różnego rodzaju zadaniach i odmiennych warunkach terenowych. Nie zmienia się jedno - wysokości, a także fakt dotarcia nawet do trudniejszych lokalizacji.

Ciężko sobie wyobrazić np. wielki pojazd ciężarowy z umiejscowionym podnośnikiem, który wjeżdża w wąskie uliczki sadu, aby poprzycinać drzewka. Właściciel niewielkiego, zwykłego ogrodu sam wykona tę czynność przy pomocy drabiny, jednak w przypadku sadowników jest to zwyczajnie niemożliwe. Optymalny jest zatem samojezdny podnośnik koszowy, wobec którego nie jest wymagany spory rozmiar wysięgnika do małych drzew, czyli tzw. parametry użytkowe. Czasowy wynajem takiego sprzętu pozwoli na wykonanie niezbędnej pielęgnacji swojego sadu.

Podnośniki zamiast rusztowań 

Podobnie może być również w przypadku poprawy elewacji budynków, gdzie nie zawsze jest możliwe rozstawienie rusztowań, bo nie pozwala na to zagospodarowanie terenu (czyt. brak wolnego miejsca w bezpośrednim otoczeniu). Warto jeszcze uwzględnić inny aspekt - znacznie bezpieczniejszą pracę w podnośniku, aniżeli na rusztowaniu - często nie w pełni stabilnym. Także czas przemawia za automatycznym rozwiązaniem, ponieważ rozstawienie rusztowań trwa znaczenie dłużej, niż wjazd podnośnika i umiejscowienie na odpowiedniej wysokości wysięgnika z koszem.

Podnośniki na placu budowy
Wynajem wózka widłowego bez operatora

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113