• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Wynajem wózka widłowego bez operatora

Wynajem wózka widłowego bez operatora

Sezonowa działalność wielu firm wymaga różnych potrzeb, jeśli chodzi o dostęp do sprzętu i pracowników. Po skalkulowaniu wszystkich kosztów często okazuje się, że zatrudnienie osób na pełny etat i przez 12 miesięcy może nie być potrzebne.

Podobnie ma się sprawa ze sprzętem, jeśli dane zlecenia pojawiają się np. tylko kilka razy w ciągu roku. Z taką sytuacją spotykamy się chociażby w pracach rolniczych, czy też działaniach sezonowych przy warzywach i owocach. W przypadku takich branż szczyt następuje raz na powiedzmy 2-3 miesiące, a w innych okresach firma zwyczajnie sprzętu nie używa. Najbardziej opłaca się w takim czasie wypożyczenie maszyn z zewnątrz.

Wózki widłowe oraz inny podobnego rodzaju sprzęt jest mobilny, dlatego łatwo je umieścić oraz wyjąć z samochodu ciężarowego, przeznaczonego do transportu. Bez problemów można zatem dostarczyć maszynę do wyznaczonej lokalizacji. Jeśli chodzi o wózki widłowe, zamawiający ma zawsze dwie opcje do wyboru: zamówić sprzęt wraz z wykwalifikowanym operatorem wózka, bądź też wynająć wózek widłowy bez operatora.

Kiedy wynająć wózek widłowy bez operatora?

Generalnie każde rozwiązanie ma swoje plusy. Wynajęcie sprzętu bez operatora nie wiąże się zatem z dodatkowymi kosztami na wynagrodzenie dla tej osoby, zazwyczaj za cały dzień roboczy. Jeśli firma zdecyduje się tylko na sam wózek widłowy, to oczywiście koszt całej operacji będzie niższy, niż w przypadku dołączenia jeszcze operatora z zewnątrz. Kalkulacje mogłyby wyjść na plus tylko przy założeniu, że zaproszony operator miałby pracę na cały dzień.

W przeciwnym wypadku znacznie łatwiejszym procesem jest oddelegowanie do zadania pracownika zatrudnionego w firmie, posiadającego odpowiednie zezwolenia po kursie UDT. Tak dzieje się zwłaszcza w mniejszych firmach, w których pracownicy nie mają określonego, bardzo wąskiego zakresu swoich obowiązków i okazjonalnie wykonują również np. prace rozładunkowe. Warto jednak pamiętać, że operowanie maszyną bez zezwolenia wiąże się z surowymi karami dla firmy.

Samojezdny podnośnik koszowy - do czego może zosta...
Podnośnik spalinowy - kiedy wybrać i jaki rodzaj?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113