• Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Blog - podnośniki, wózki widłowe

    Koniecznie sprawdzaj na bieżąco naszego bloga

    Z myślą o Tobie stworzyliśmy firmowego bloga, na którym będziemy umieszczać porady dotyczące przede wszystkim życia codziennego, m.in. na temat podnośników. W kwestiach, które są najważniejsze dla każdego, my poradzimy Ci najlepiej.

  • Blog - podnośniki, wózki widłowe

Wywieszanie reklamy na balkonie. Czy jest to w zgodzie z prawem?

Wywieszanie reklamy na balkonie. Czy jest to w zgodzie z prawem?

Przy pomocy chociażby podnośnika koszowego istnieje również możliwość wywieszenia reklamy na balkonie, np. banneru wyborczego. Czy taki montaż jest jednak zgodny z prawem?

Reklama na balkonie - czy można ją zawiesić?

Nie jest rzadkim przypadkiem, że banery reklamowe spotykamy na balkonach bloków lub kamienic. Czy sytuacja ta jest regulowana od strony prawnej i w każdym przypadku można zawiesić materiał promocyjny w tak publicznym miejscu?

Kluczowy w każdym przypadku okazuje się statut lub regulamin danej spółdzielni mieszkaniowej, czy też wspólnoty. Często istnieją bowiem zapisy zakazujące takich działań, z wyjątkiem banerów dotyczących sprzedaży mieszkania, czy lokalu.

Możliwość zawieszenia reklamy jest zatem zależne od kilku czynników - regulaminów spółdzielni, dokładnej lokalizacji (okna, balustrady, bądź inne miejsce), jak i ewentualnych zapisów w regulaminach np. miejscowego urzędu miasta (chociażby ustawa krajobrazowa).

Co trzeba sprawdzić przed umieszczeniem reklamy na balkonie?

  • statut bądź regulamin wspólnoty mieszkaniowej*
  • ustawy prawa miejscowego (ustawa krajobrazowa)*
  • rejestr zabytków*

*wyjątkiem od powyższych jest informacja o sprzedaży lokalu

W przypadku chęci umieszczenia banneru reklamowego warto również uwzględnić mieszkańców, którzy mogą się na to nie zgodzić, bo np. stwierdzą, że będzie on szpecił budynek, w którym mieszkają.

Jak zamontować reklamę na balkonie?

W zasadzie są dwie możliwości montażu baneru na swoim balkonie - można to zrobić samodzielne, albo też wynająć specjalistów. W obu opcjach w zasadzie konieczne będzie wynajęcie sprzętu, w postaci podnośnika koszowego. Zapewnia to maksimum bezpieczeństwa, niezależnie od piętra, na jakim zawiśnie materiał promocyjny.

W pierwszym etapie procesu jest oczywiście odpowiednie umiejscowienie podnośnika koszowego i zabezpieczenie miejsca działań przed postronnymi osobami. Dopiero bo przejściu wszystkich procedur bezpieczeństwa operator może unieść się w górę, aby zamontować baner reklamowy na balkonie. Tego typu działania nie są może bardzo skomplikowane, ale zawsze należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, nawet w podnośniku koszowym.

Sesja zdjęciowa przy użyciu podnośnika
Montaż logo z pozycji podnośnika koszowego

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://energo.info.pl/

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113