• Energo Warsztat

  Energo Warsztat

  Trudnimy się wymianą oleju, akumulatorów, tłumików, hamulców, rozrządów. Naprawiamy zawieszenie oraz klimatyzację. Dodatkowo można u nas przeprowadzić diagnostykę komputerową.

 • Energo Warsztat
Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić
 • Oleje

  Wymiana oleju i filtra | Płukanie i czyszczenie układu olejowego

  W tym zakresie warsztat wykonuje następujące usługi:

  Wymiany oleju i filtra- zbyt niski poziom oleju grozi zatarciem, a więc uszkodzeniem silnika. Jego odpowiedni poziom i zachowane właściwości smarne oraz termiczne odgrywają główną rolę w zabezpieczeniu silnika przed zużyciem. Dlatego też stan oleju należy kontrolować regularnie i zgodnie ze wskazówkami producenta pojazdu dokonywać jego wymiany.

  Płukanie i czyszczenie układu olejowego - przed każdą wymianą oleju zaleca się płukanie układu smarowania, który podczas codziennej jazdy w naturalny sposób ulega zanieczyszczeniu. Płukania układu olejowego wymagają samochody z wydłużonymi okresami między przeglądami oraz w szczególności samochody z silnikami Diesla, wyposażone w turbosprężarki.

 • Układ hamulcowy

  Bilans hamulców | Diagnostyka układu hamulcowego | Wymiana tarcz i klocków hamulcowych | Wymiana płynu hamulcowego | Przewody i zaciski hamulcowe

  W tym zakresie warsztat wykonuje następujące usługi:

  Bilans hamulców - nasi mechanicy sprawdzą stan zużycia klocków, tarcz hamulcowych oraz płyn hamulcowy.

  Diagnostyka układu hamulcowego - kontrola związana z oceną sprawności układu hamulcowego.

  Wymiana tarcz i klocków hamulcowych - Tarcze, bębny, klocki czy szczęki są elementami, które podlegają zużyciu podczas codziennej jazdy oraz stylu więc należy dokonywać przeglądów jego stanu, a zużyte lub niesprawne elementy wymienić na nowe.

  Wymiana płynu hamulcowego - zużyty płyn hamulcowy może doprowadzić do całkowitej utraty możliwości hamowania.

  Przewody i zaciski hamulcowe - w naszym warsztacie możesz je naprawić lub wymienić.

 • Układ wydechowy

  Wymiana tłumika i elementów układu wydechowego

  W tym zakresie warsztat wykonuje następujące usługi:

  Wymiana tłumika i elementów układu wydechowego - w naszym warsztacie wymienimy w razie konieczności tłumiki, rury i wieszaki.

 • Opony

  Ogumienie jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego każdy kierowca powinien pamiętać, że właściwy dobór opon (letnich, zimowych), ich sezonowa wymiana i eksploatacja zgodna z przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego ruchu na drodze i komfortowego podróżowania. Odwiedzając nasz warsztat, możesz liczyć na profesjonalną obsługę i fachową poradę dotyczącą właściwego doboru opon dostosowanych do konkretnego modelu auta, a szeroka gama produktów oponiarskich pozwala nam na realizację usług zgodnie z możliwościami finansowymi właścicieli pojazdów. W naszym serwisie stawiamy na najwyższą jakość, dlatego oferujemy opony takich marek, jak Dębica, Dunlop, Goodyear, Fulda, Michelin, Kleber, Kormoran, Sava oraz pozostałe marki.

 • Klimatyzacja

  Napełnianie klimatyzacji | Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji

  Przegląd klimatyzacji powinno się przeprowadzać raz w roku, ale jeżeli klimatyzacja nie była używana przez około pół roku, to warto również przeprowadzić serwis niezależnie od tego, kiedy ostatnio to robiliśmy. Jeżeli długo nie korzysta się z klimatyzacji, to nagromadzona wilgoć powoduje nieprzyjemne zapachy w kabinie i zbieranie się pleśni na elementach układu.

  Napełnianie klimatyzacji - utrata czynnika chłodzącego do ok. 10-15% rocznie jest naturalnym procesem wynikającym z eksploatacji auta. Dlatego też kontrola i wymiana czynnika powinny być dokonywane średnio co dwa lata, dzięki czemu zapobiegniemy uszkodzeniu całego układu chłodniczego. Podczas wykonywania usługi następuje opróżnienie układu, oczyszczenie czynnika z wilgoci, ocena szczelności oraz ponowne napełnienie systemu klimatyzacji.

  Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji - dezynfekcja klimatyzacji samochodowej powinna zostać przeprowadzona raz w roku, by zachować układ w czystości i pełnej sprawności.

 • Zawieszenie

  Wymiana: Amortyzatorów, Wahaczy, Tulei wahacza, Sworzni wahacza oraz Końcówek drążka kierowniczego

  Zawieszenie to zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu. Zawieszenie przenosi siły powstające na styku koła z jezdnia na nadwozie a stan naszych dróg ma na to duży wpływ oraz wpływa na ich zużycie.

  W naszym warsztacie wymieniamy:

  • Amortyzatory
  • Wahacze
  • Tuleje wahacza
  • Sworznie wahacza
  • Końcówki drążka kierowniczego
 • Akumulatory

  Sprawdzanie sprawności akumulatora | Wymiana akumulatora
  Nasz warsztat zajmuje się sprawdzeniem sprawności i żywotności akumulatora oraz ewentualna wymiana, jeżeli jest potrzeba.
 • Myjnia ręczna

  Nasza najnowsza oferta obejmuje także myjnię ręczną.

  Godziny pracy:

  7.00-15.00 - od poniedziałku do piątku

Chcesz się dowiedzieć więcej?

O firmie

Dla nas najważniejszy jest klient - to jeden z powodów, dlaczego stale poszerzamy naszą ofertę. Chcemy sprostać oczekiwaniom każdego interesanta. Mamy ogromne doświadczenie, ale to nie powstrzymuje nas przed ciągłym rozwijaniem się i doskonaleniem marki, którą stworzyliśmy.

Kontakt

Energo
+48 55 279 38 75
+48 693 722 010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Zbożowa 5a
ul. Sportowa 2
82-500 Kwidzyn

 

© Energo - Podnośniki Kwidzyn, Malbork, Tczew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Studio113